Facebook Creator Studio to narzędzie, które otworzyło przed nami wiele możliwości. Przede wszystkim zgromadziło różne funkcje publikacji postów, co w znaczący sposób ułatwiło zarządzanie kontami firmowymi. Niedawno doczekaliśmy się mobilnego odpowiednika kreatora, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z dostępnych opcji wszędzie i o każdej porze.

Możliwości Facebook Creator Studio

Creator Studio zawiera wszystkie narzędzia, jakich potrzebujemy do zarządzania publikacjami. Umożliwia twórcom poruszanie się w przestrzeni Facebook’a w intuicyjny sposób. Co najważniejsze – daje dostęp do wszystkich kont firmowych z poziomu jednej aplikacji.

Pulpit to strona startowa Creator Studio. Jest przejrzysta i bardzo intuicyjna

W kreatorze możemy nie tylko dodawać, edytować, planować czy usuwać posty i filmy (w końcu także na Instagram!). Otrzymujemy również dostęp do biblioteki treści, statystyk, skrzynki odbiorczej, kolekcji nagrań czy monetyzacji filmów.

Aplikacja pozwala też na sprawdzenie skuteczności naszych postów. Jedno kliknięcie przenosi do danych dotyczących reakcji, komentarzy i interakcji. Istotna jest także ułatwiona forma komunikacji z odbiorcami, która pozwala na odpowiadanie w czasie rzeczywistym.

Interfejs Facebook Creator Studio

Interfejs kreatora jest niezwykle prosty i przejrzysty. Pasek po lewej stronie pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy funkcjami – większość z nich zawiera dodatkowe podstrony. Z poziomu pulpitu możemy nie tylko dodawać posty, ale także prześledzić skuteczność tych wcześniej publikowanych.

Po prawej stronie znajdują się statystyki, informujące o wyświetleniach filmów, aktywności użytkowników i liczbie obserwujących netto. Klikając w którąkolwiek z powyższych opcji, kreator przenosi nas do zakładki „Statystki”, gdzie możemy szczegółowo analizować informacje dotyczące naszego konta oraz odbiorców. Dowiemy się m.in. przez jaki czas były wyświetlane nasze filmy – możemy monitorować średni czas ich oglądania. 

Dodatkowe opcje Facebook Creator Studio

Kolekcja nagrań z pewnością ułatwi pracę twórcom

Dzięki kreatorowi otrzymujemy dostęp do kolekcji nagrań,  która pozwala na wyszukiwanie i pobieranie dostępnych w bibliotece utworów, a także efektów dźwiękowych. Materiały nie zawierają praw autorskich, dzięki czemu możemy je dowolnie wykorzystywać.

Kolejne opcje to monetyzacja i prawa autorskie.  Niestety, są one dostępne tylko dla kont, które spełniły określone wymagania, jak liczba obserwujących większa niż 1000, aktywność na poziomie 15 tysięcy w ciągu ostatnich 60 dni czy 180 tysięcy wyświetlonych minut filmu. Jeśli uda im się osiągnąć takie wyniki, twórcy będą mogli generować dodatkowy dochód.

Facebook Creator Studio – gdzie go znaleźć?

W sytuacji, kiedy postami zarządzamy z pozycji telefonu, wystarczy, że zainstalujemy aplikację – i gotowe! Jeśli chodzi o Creatora w witrynie, jest to bardziej skomplikowane. Aby się do niego dostać, musimy przejść do dodatkowych opcji strony, a potem znaleźć zakładkę narzędzia do publikacji.

Dzięki Facebook Creator Studio zarządzanie kontami firmowymi jest wygodniejsze dla wielu użytkowników. Musimy jednak pamiętać, że wersja kreatora, z której teraz korzystamy, za jakiś czas się zmieni. Facebook wprowadzi nowe aktualizacje i ulepszenia, które dla niektórych mogą okazać się sporym utrudnieniem.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii zarządzania kanałami Social Media, skontaktuj się z nami. Zespół naszych specjalistów zaopiekuje się Twoim kontem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.