UX a pozycjonowanie stron: SXO!

Pozycjonowanie stron internetowych od dawna przestało być działaniem, którego w całości może podjąć się samodzielnie jedna osoba. Nie chodzi tylko o ilość rzeczy do zrobienia – zaczynając od optymalizacji technicznej strony, przez budowanie profilu linkowego, na odpowiednich treściach kończąc – ale także o potrzebne do realizacji końcowego celu umiejętności. Ciągłe aktualizacje algorytmów Google nie poprawiają tej sytuacji. Dlatego dobry SEOwiec nieustannie się szkoli. Jednak to nie tak, że nie da się przewidzieć, w którą stronę chce podążać Google. Od lat można zaobserwować wyraźną tendencję, którą najłatwiej nazwać – liczy się użytkownik oraz… SXO! Co to takiego? O tym opowiemy Ci w naszym wpisie!

UX – dlaczego go potrzebujesz?

Dostosowanie strony pod kątem potrzeb użytkownika nie tylko pozytywnie wpłynie na pozycje strony, ale także – a może przede wszystkim – na konwersje. Witryna, która pozwala na intuicyjną nawigację i ma jak najprostszą ścieżkę sprzedaży, ułatwia potencjalnemu klientowi dokonanie zakupu. Niejednokrotnie użytkownik opuszcza stronę nie dlatego, że jest niezainteresowany prezentową ofertą – ale dlatego, że nie wie jak dany produkt czy usługę zamówić lub uważa, że proces ten jest dla niego zbyt czasochłonny. W takiej sytuacji nawet najlepsza reklama nie przyniesie pożądanego efektu – wielu klientów odpadnie na etapie dokonywania zakupu!

sxo ux pozycjonowanie alte media
SXO: odkryj potencjał połączenia UX i pozycjonowania dzięki Alte Media

SEO i UX razem – czyli czym jest SXO

Działania SXO na stronie skupią się na jej optymalizacji tak pod kątem robotów, jak i żywych użytkowników. Oznacza to, że pozyskiwany na stronie ruch nie będzie już tylko pustymi liczbami, ale stanie się ruchem konwertującym – dającym realne zyski, dzięki dostosowaniu strony do użytkownika. Wdrażając SXO można osiągnąć równocześnie wysokie wyniki – i w pozycjach wyszukiwarki, i te sprzedażowe.

W Alte Media nie chcemy generować dla naszych klientów nic nie znaczących liczb – dlatego jesteśmy przygotowani na wdrażania rozwiązań istotnych z punktu widzenia UX w ramach naszej oferty SEO.

12.05 2021 altemedia_facebookads_businessmanager_2021

Facebook Ads vs. iOS 14: zmiany...

Czytaj dalej
11.03 2021 reklama ppc google ads

Google Ads: 5 błędów w kampaniach

Czytaj dalej
16.02 2021 audyt google ads

Audyt Google Ads – skuteczne kampanie...

Czytaj dalej

Masz pytania ?

Jeśli masz dodatkowe pytania, chciałbyś uzyskać więcej informacji lub potrzebujesz wsparcia w działaniach marketingowych - odezwij się do na

    Email*

    Telefon*

    Wiadomość