Tworzenie sklepów internetowych

Stworzenie własnego sklepu internetowego to nie lada wyzwanie, dlatego warto w tej kwestii zaufać specjalistom. W Alte Media budujemy sklepy internetowe, korzystając z dwóch systemów zarządzania treścią (CMS) – Presta Shop oraz WooCommerce (WordPress). Poruszanie się po nich jest bardzo intuicyjne, a możliwości projektowe właściwie nieograniczone. Oba systemy są na licencji open source, która pozwala na wprowadzanie licznych modyfikacji na stronie poprzez instalację lub zaprogramowanie dodatkowych modułów. Dzięki wsparciu programistów z całego świata oba systemy są stale unowocześniane. To sprawia, że sklep posiada dostęp do darmowych aktualizacji i ogromnego zaplecza technicznego. Dodatkowo są to naszym zdaniem najlepsze wybory pod SEO oraz inne obszary marketingu internetowego.

PrestaShop – zalety oprogramowania

PrestaShop to darmowe oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego. Posiada wiele unikalnych cech, dzięki którym w łatwy i szybki sposób wprowadzisz zmiany na swojej stronie. Wszystkie dodatki i rozszerzenia do systemu znajdziesz na oficjalnym markecie Addons, a dzięki opcji multistore podłączysz wiele sklepów do jednego panelu zarządzającego. Platforma obsługuje kilkanaście walut i języków, co pozwoli na bezproblemową obsługę klientów zagranicznych. Dużym ułatwieniem jest także integracja systemu z większością polskich dostawców e-commerce.

Oprogramowanie WooCommerce – zalety

WooCommerce to idealne rozwiązanie dla osób, które poza sklepem internetowym posiadają stronę na WordPressie. Oprogramowanie jest darmowe i ogólnodostępne, a instalacja nie zajmuje więcej niż kilka minut. Platforma pozwala na sprzedaż dowolnego typu produktów, obsługuje wiele wersji językowych i rodzajów walut. Gromadzi również dane sprzedażowe, które w każdej chwili można eksportować w formatach csv lub xml. Pozwala na tworzenie maili transakcyjnych wysyłanych do klientów oraz daje zaawansowane możliwości personalizacji strony.

PrestaShop czy WooCommerce – co wybrać?

Zarówno Presta Shop, jak i WooCommerce spełniają swoje zadania bez zarzutów, będąc nastawione na prostotę i pełną automatyzację procesów zakupowych. Zapewniają minimum zaangażowania i maksimum użyteczności dla klientów sklepu oraz są łatwe w obsłudze. Panel zarządzania sklepem w PrestaShop jest nieco bardziej złożony niż w przypadku WooCommerce, jednak rekompensują to dodatkowe funkcje takie jak atrybuty produktu czy rabaty, które są zapewnione w standardzie. W przypadku WooCommerce, aby je pozyskać konieczna będzie instalacja odpowiedniej wtyczki.

Obie platformy posiadają opcję cross-selling, czyli podpowiedzi produktów powiązanych z poprzednimi zamówieniami klienta. Zarówno w Presta Shop, jak i w WooCommerce istnieje także możliwość dowolnej konfiguracji (za pomocą darmowych bądź płatnych wtyczek) metod płatności. Jeśli zależy nam na lepszej widoczności sklepu w internecie i myślimy o rozbudowie bloga firmowego, warto mieć na uwadze to, że korzystając z PrestaShop konieczne może być zainstalowanie WordPressa lub zaprojektowanie strony blogowej. Posiadając WooCommerce ten problem nie występuje, ponieważ systemy są ze sobą powiązane.

Podsumowując, wszystko zależy od indywidualnych preferencji Klienta. PrestaShop posiada znacznie więcej opcji w standardzie, WooCommerce jest środowiskiem zdecydowanie bardziej intuicyjnym dla osób, które korzystały kiedykolwiek z WordPressa. W AlteMedia pracujemy zarówno na jednym, jak i na drugim oprogramowaniu i oba bardzo sobie chwalimy. 

Jak pracujemy? 

Wykonujemy sklepy internetowe od zera, odświeżamy wyglądy istniejących już stron, a także dokonujemy migracji danych z innych, mniej popularnych CMS. Jesteśmy multizadaniowi, szukamy rozwiązań, a nie problemów i ciągle doskonalimy swoje umiejętności. Warto bowiem zdać sobie sprawę z tego, że sklepy internetowe to nie tylko strony www z możliwością zamówienia produktu, ale przede wszystkim rozbudowane rozwiązania do prowadzenia sprzedaży online, integracji z programami magazynowo-księgowymi, hurtowniami B2B i Allegro.pl. Aby współpraca z Klientem przebiegała sprawnie, pozostajemy ze sobą w stałym kontakcie, opierając komunikację na wypracowanym przez lata modelu. 

Zasady współpracy Alte Media

Etap I 

Przedstawienie oferty cenowej ze szczegółowym opisem występujących błędów (w przypadku istniejących już sklepów), planowanych działań i zawartości sklepu.

Etap II

Akceptacja oferty, podpisanie umowy, przygotowanie harmonogramu prac, a w przypadku nowych sklepów wybór konkretnego systemu CMS oraz szablonu lub przygotowanie wstępnego projektu graficznego.

Etap III

Prace nad projektem graficznym oraz infrastrukturą informacji poparte konsultacjami z Klientem. 

Etap IV

Naniesienie poprawek i finalna akceptacja projektu sklepu internetowego przez Klienta. 

Etap V

Realizacja projektu na podstawie wcześniejszych ustaleń z Klientem.

Etap VI

Uruchomienie sklepu internetowego na serwerze docelowym pod wybraną domeną lub podsumowanie działań związanych ze zmianami wprowadzonymi na stronie. 

Myślisz o założeniu sklepu internetowego lub chcesz odświeżyć dotychczasowy? Napisz do nas! Niezależnie od oprogramowania, które wybierzesz, #AlteTeam dołoży wszelkich starań, aby wszystko śmigało jak należy. Sprawdź opinie firm, które nam zaufały i ciesz się nowymi możliwościami! 

Co możemy dla Ciebie jeszcze zrobić?

Reklamy w sieci

Rozbuduj swoje reklamy w Google i social media – zapoznaj się z naszą ofertą Google Ads i Facebook Ads.

Globalny zasięg

Razem z nami promuj swoje produkty na Amazonie i docieraj do klientów z całego świata!

Refresh

Konkurencyjna strona lepiej wygląda i przez to zabiera Ci klientów? Poinformuj nas, a przedstawimy Ci dodatkowo płatne możliwości – odświeżymy layout i wprowadzimy nowoczesne rozwiązania.

Administrowanie

Administrowanie i serwisowanie strony zostaw profesjonalistom. Zwróć się do nas, by już nigdy nie martwić się o utratę klientów związaną z awarią witryny.

Audyt UX

Zwiększamy konwersję, tworząc stronę dostosowaną pod pozytywne doświadczenia użytkownika. Wykup u nas audyt UX!

Pozycjonowanie

Daj się zobaczyć w wynikach organicznych Google – zostaw nam pozycjonowanie swojego sklepu!

Chcesz poprawić widoczność
Twojej firmy w Google?

Pomożemy Ci prześcignąć konkurencję!