PageSpeed Insights jeszcze dokładniejszy

Narzędzie do określenia szybkości wczytywania się witryny na tabletach i smartfonach – PageSpeed Insights – zyskało dodatkową funkcjonalność. To dzięki niej dowiesz się więcej na temat swojej witryny! Teraz zbierane będą również dane od użytkowników, korzystających z najpopularniejszej przeglądarki – Chrome.

Jak pisaliśmy w jednym z naszych tekstów, prędkość ładowania się witryny internetowej na urządzeniach mobilnych jest niezwykle istotna. Pamiętaj, że każda kolejna sekunda oczekiwania na załadowanie się strony to coraz mniejsza satysfakcja klienta oraz mniejsza szansa na potencjalną konwersję. Musisz pamiętać, że ten parametr wpływa także na widoczność serwisu w wyszukiwarce, a więc.. pozycjonowanie!

PageSpeed Insights
PageSpeed Insights

Poza przyznawaniem stronie oceny w skali 1 do 100, do tej pory PageSpeed Insights wskazywał także, jak i co należy zoptymalizować, aby zwiększyć prędkość ładowania się witryny zarówno na urządzeniach jak i komputerach stacjonarnych.

Jednak narzędziu brakowało jednej funkcjonalności – realnego kontekstu, a więc odniesienia do tego, co doświadczają prawdziwi użytkownicy z zetknięciu z daną stroną. Dlatego też wyniki otrzymywane z PageSpeed Insights nie były do końca miarodajne. Teraz jednak, dzięki zbieraniu danych od internautów posługujących się Chrome, możliwa jest dokładniejsza analiza wszystkich czynników! Dodajmy, że ta przeglądarka jest najchętniej używaną obecnie przez internautów – to kolejny plus tej aktualizacji. Pamiętaj jednak, że jest ona dostępna dla stron, gdzie panuje na tyle duży ruch, aby zebrać właściwe dane.

28.12 2017 komputer banery wyniki google banery

Skuteczny baner remarketingowy – jaki powinien...

Czytaj dalej
20.12 2017 listy newsletter poczta

Dlaczego newsletter powinien stać się częścią...

Czytaj dalej
08.12 2017 google wyszukiwanie

Meta Description został wydłużony

Czytaj dalej

Masz pytania ?

Jeśli masz dodatkowe pytania, chciałbyś uzyskać więcej informacji lub potrzebujesz wsparcia w działaniach marketingowych - odezwij się do na

    Email*

    Telefon*

    Wiadomość