Meta Description został wydłużony

Zmiany w Meta Description! Został on wydłużony ze 160 znaków do około 300. Opis, widoczny pod tytułem i adresem witryny, może więc być teraz prawie 2 razy dłuższy! Informacja o tytułowej zmianie dokonanej przez Google szybko obiegła branżę.

Czym jest meta description?

Description to bardzo istotny meta tag, który trzeba dobrze przygotować. Dlaczego? Bo wpływa na przyciągnięcie uwagi użytkownika, ponieważ pojawia się w wynikach wyszukiwania zaraz pod tytułem. Mimo, że nie ma zbyt dużego bezpośredniego wpływu na lepszą pozycję strony, może zwiększyć CTR. Stąd też jest tak istotny.

Zmiana, jaką wprowadziło Google pozwala wydłużyć description nawet dwukrotnie. Oznacza to więc, że nie musimy ograniczać się do krótkiej treści, przepełnionej maksymalną ilością istotnych informacji.

meta description
dłuższy meta description

Zmiana długości meta description

Czy jest to zmiana na lepsze? Zdania specjalistów SEO są podzielone. Cześć z nich uważa bowiem, że w wielu przypadkach wykorzystanie większej ilości znaków jest zbędne. Naszym zdaniem dłuższy description może okazać się atrakcyjny dla użytkownika, o ile napisze się go w sposób przemyślany, a więc będzie służył właściwemu przyciągnięciu uwagi internauty.

05.12 2017 podłączenie Google Analytics

Google Analytics – prawidłowe podłączanie

Czytaj dalej
28.11 2017 kobieta Black Friday

Black Friday i Cyber Monday 2017...

Czytaj dalej
23.11 2017 zegarek na tle pieniędzy

Jak działa Real Time Marketing?

Czytaj dalej

Masz pytania ?

Jeśli masz dodatkowe pytania, chciałbyś uzyskać więcej informacji lub potrzebujesz wsparcia w działaniach marketingowych - odezwij się do na

    Email*

    Telefon*

    Wiadomość