Od kilku miesięcy chodzą pogłoski, że YouTube wprowadzać będzie płatne kanały i teraz staje się to rzeczywistością. Użytkownicy będą musieli zapłacić właścicielom kanału by móc oglądać publikowane przez nich treści.

Jak wiadomo od 2007 roku właściciele kanałów mogą zarabiać na publikowanych przez nich materiałach wideo dzięki programowi partnerskiemu. Aktualnie ilość użytkowników korzystających z tej usługi jest ogromna. Na dzień dzisiejszy ponad 1 milion kanałów generuje przychody na YouTube.

Od niedawna rozpoczął się program pilotażowy, w którym biorą udział 54 kanały. Właściciele ich mogą wprowadzić płatną subskrypcje, w której minimalna stawka może wynosić 99 centów za miesiąc. Niektórzy z nich wprowadzili 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Oczywiście nie mogło zabraknąć zniżek, dla tych osób co wykupią całoroczną subskrypcje. Największy serwis wideo oczywiście też zarobi, ponieważ będzie pobierał prowizje od właścicieli kanałów.

Kanały biorące udział w programie to m.in.: Ulica Sezamkowa, w której będzie można obejrzeć nowe odcinki serii, czy UFC, czyli amerykańska federacja mieszanych sztuk walk, gdzie można zobaczyć klasyczne pojedynki lub całe imprezy sportowe. Na stronie kanału udostępniony jest również krótki film wideo (zapowiedź), który zachęca użytkownika do subskrybowania kanału. Idealnie wykorzystał tą możliwość kanał UFC Select.

jim ufc

Subskrypcja jest połączona z kontem, a oznacza to że wszystkie płatne kanały możesz oglądać nie tylko na komputerze, ale także telefonie, tablecie czy telewizorze.

Jeśli jesteś zainteresowany zbudowaniem własnego płatnego kanału na YouTube zarejestruj się tutaj.

By Julia

Specjalista SEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.