24 lipca Google wdrożyło nowy update algorytmu, o nazwie Pigeon – z angielskiego gołąb. Update wpływa na wyniki lokalne. Nazwa nawiązuje do stylu życia tych ptaków, które poza spędzaniem czasu na rynkach i dachach miejskich, zawsze odnajdą drogę powrotną do domu. Nazwę nadało Search Engine Land i gigant z Mountain View uznał ją za chwytliwą.

Update Pigeon ma na celu trafniejsze i dokładniejsze wyświetlanie odpowiednich wyników wyszukiwania, wraz z wynikami na Google Maps, związanych z frazami lokalnymi. Aktualizacja algorytmu dotyczy na razie tylko lokalnych wyników w Stanach Zjednoczonych. Standardowo to tam są weryfikowane wszystkie zmiany zanim zostaną wdrożone na inne rynki. Niestety jeszcze nie wiemy na jaki procent zapytań ma wpłynąć ten update. Więcej na: http://searchengineland.com/google-makes-significant-changes-local-search-ranking-algorithm-197778

2 replies on “Nowy update Google, czyli Pigeon”

Jakieś przypuszczenia kiedy może wyjść nowy update? Ja typuje koniec października/początek listopada. Przypominam, że rok temu 4 października miała miejsce dosyć spora aktualizacja.

Mniejsze zmiany w algorytmie zachodzą praktycznie cały czas, ale nie otrzymujemy o nich żadnej oficjalnej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.