Meta Description został wydłużony

Zmiany w Meta Description! Został on wydłużony ze 160 znaków do około 300. Opis, widoczny pod tytułem i adresem witryny, może więc być teraz prawie 2 razy dłuższy! Informacja o tytułowej zmianie dokonanej przez Google szybko obiegła branżę.

Description to bardzo istotny meta tag, który trzeba dobrze przygotować. Dlaczego? Bo wpływa na przyciągnięcie uwagi użytkownika, ponieważ pojawia się w wynikach wyszukiwania zaraz pod tytułem. Mimo, że nie ma zbyt dużego bezpośredniego wpływu na lepszą pozycję strony, może zwiększyć CTR. Stąd też jest tak istotny.

Zmiana, jaką wprowadziło Google pozwala wydłużyć description nawet dwukrotnie. Oznacza to więc, że nie musimy ograniczać się do krótkiej treści, przepełnionej maksymalną ilością istotnych informacji.

meta description
dłuższy meta description

Czy jest to zmiana na lepsze? Zdania specjalistów SEO są podzielone. Cześć z nich uważa bowiem, że w wielu przypadkach wykorzystanie większej ilości znaków jest zbędne. Naszym zdaniem dłuższy description może okazać się atrakcyjny dla użytkownika, o ile napisze się go w sposób przemyślany, a więc będzie służył właściwemu przyciągnięciu uwagi internauty.

Skontaktuj się z nami  Nina
  Autor

  One reply on “Meta Description został wydłużony”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  05.12 2017

  Google Analytics – prawidłowe podłączanie

  Czytaj dalej →
  05.12 2017

  Google Analytics – prawidłowe podłączanie

  Czytaj dalej →
  05.12 2017

  Google Analytics – prawidłowe podłączanie

  Czytaj dalej →

  Skontaktuj się z nami
  i uzyskaj darmową wycenę!

  Przekonaj się, jak możesz zwiększyć zyski.