Instagram: przypinanie komentarzy

Od jakiegoś czasu Instagram testuje rozwiązanie, polegające na przypinaniu wybranych komentarzy na górze. Ma to wyróżnić treści spośród setek, a w przypadku influencerów, tysięcy wiadomości. O ile ta opcja może okazać się tylko jedną z możliwości dla przeciętnego użytkownika, o tyle dla klientów biznesowych zyska większe znaczenie. Będą mogli oni wybrać komentarze, które mają wyświetlać się jako wyróżnione – a tym samym szybko zostaną zauważone przez ich obserwatorów.

W tym roku Instagram pozwolił już na korzystanie z jego możliwości na desktopie. Tym razem testowana jest możliwość przypinania komentarzy – czyli wyróżnienia wybranych treści. Nie wiadomo jednak, kiedy każdy z nas będzie mógł korzystać z nowej opcji. Zastanów się jednak, jaki wpływ będzie miała w przypadku dużych i często komentowanych profili.

#1 Zobacz to!

Przypięty komentarz będzie świetną opcją w sytuacji podejmowania współprac. Dla przykładu, treści, które nie znalazły się w poście sponsorowanym przez daną markę (m. in. ze względu na to, że zaburzyłyby „naturalny” wydźwięk treści) mogą zostać dodane w wiadomości od firmy, a następnie skomentowane przez influencera i przypięte na górze sekcji komentarzy.

Dzięki temu użytkownik nie tylko pozna produkt, ale także dowie się o dodatkowych parametrach technicznych – a o nich trudno byłoby napisać influencerowi.

#2 Utnij dyskusję

Pod opublikowanym wpisem pojawiają się nieprzychylne komentarze i złośliwe uwagi? Możesz przyczynić się do ucięcia ich lub zmiany retoryki dzięki napisaniu sprostowania czy ogólnej odpowiedzi. Wystarczy, że przypniesz ją na górze sekcji, aby zobaczyli ją inni komentujący Twój post!

#3 Pochwal się pochwałami

Materiał, który zamieściłeś, dotyczy np. przeprowadzonego kursu lub szkolenia, a kilka osób napisało bardzo przychylne recenzje? Nie pozwól im zginąć pośród innych komentarzy! Pokaż, że jesteś chwalony za swoją pracę.

Czekamy, aż możliwość przypinania komentarzy stanie się dostępna dla każdego!

Tymczasem przypominamy, że jeśli potrzebujesz pomocy w efektywnym prowadzeniu swojego konta na Instagramie czy chcesz promować swoją markę w mediach społecznościowych, to koniecznie skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami  admin
  Autor
  Marcin Bręczewski
  Administrator

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  13.05 2020 Skuteczne kampanie w Social Media wiążą się jednak z poświęceniem im dużej ilości czasu

  Oszczędzanie z Social Media

  Czytaj dalej →
  13.05 2020 Skuteczne kampanie w Social Media wiążą się jednak z poświęceniem im dużej ilości czasu

  Oszczędzanie z Social Media

  Czytaj dalej →
  13.05 2020 Skuteczne kampanie w Social Media wiążą się jednak z poświęceniem im dużej ilości czasu

  Oszczędzanie z Social Media

  Czytaj dalej →

  Skontaktuj się z nami
  i uzyskaj darmową wycenę!

  Przekonaj się, jak możesz zwiększyć zyski.