Google Drive
Google Drive
Firma Google udostępniła swoim użytkownikom długo oczekiwaną usługę Google Drive. Każdy użytkownik może wypróbować dysk Google i za darmo otrzymać 5 GB przestrzeni dyskowej na przechowywanie wszystkich swoich danych. Dla niektórych użytkowników wspomniana pojemność może okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji mogą oni za odpowiednią opłatą otrzymać dodatkowe gigabajty. 25 GB przestrzeni dyskowej będzie kosztować 2,5 $, z kolei za kwotę 5 $ otrzymać można aż 100 GB. Ponadto istnieje możliwość rozszerzenia pojemności dysku do 16 TB do bardziej profesjonalnych zastosowań. Taka przyjemność będzie możliwa za miesięczną opłatę wynoszącą 800 $.


Google Drive

Google Drive posiada szerokie zastosowanie. Usługa umożliwia nie tylko przesyłanie pojedynczych dokumentów, ale również hostowanie wszelkiego rodzaju plików, grup plików, a nawet całych folderów. Dzięki Google Drive wszystkie pliki są bezpieczne na Dysku Google, a dostęp do nich możliwy jest praktycznie z każdego miejsca i urządzenia, wystarczy tylko dostęp do Internetu.
Wszyscy użytkownicy mogą być spokojni jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych w przypadku uszkodzenia komputera, zagubienia smartfonu lub innych nieprzewidzianych wypadków. Dane przechowywane są na zdalnych, szyfrowanych serwerach, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek utracie danych.

Usługa Google Drive to nie tylko przechowywanie danych, ale również możliwość udostępniania danych wybranym osobom czy grupom osób. Dysk Google to jeden z najlepszych produktów do synchronizacji danych między różnymi urządzeniami. Za pośrednictwem dokumentów Google można samodzielnie bez większego problemu edytować wybrane pliki lub robić to wspólnie z innymi użytkownikami wykorzystując dowolne urządzenia.

Aby dostęp do nowej usługi był łatwiejszy, firma Google stworzyła specjalne oprogramowanie, które zarządza wirtualnym dyskiem użytkownika w systemie mobilnym Android, jak również desktopowych Windows i Mac OS X. Ponadto cały czas trwają pracę nad wersją oprogramowania dla mobilnego systemu iOS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.