Aktualizacja Pingwin 3.0.

Długo oczekiwany update algorytmu Google został potwierdzony podczas Search Marketing Expo East, które odbyły się 2 października. Odpowiedzialny za jakość wyników wyszukiwania, Gary Illyes przedstawił kilka szczegółów odnośnie zamierzonych zmian. Ich projekt zajął Google ponad rok i można powiedzieć, że wywoła niemałe „poruszenie” na rynku pozycjonerskim

Jak wiadomo, fazy testowe nowych algorytmów mogą przeciągać się w nieskończoność. Dlatego dokładnej daty wprowadzenia jeszcze nie poznaliśmy. Można jednak stwierdzić, że jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody wejdzie on w życie już w tym tygodniu. Celem wprowadzenia aktualizacji przez Google jest ułatwienie przeglądania wyników wyszukiwania użytkownikom i tworzenia stron, zgodnych z wytycznymi Google, webmasterom.

Pewnym utrudnieniem będzie ograniczenie możliwości wyjścia strony z filtra algorytmicznego, osobom które wgrały pliki zrzeczenia do Disavow Toola na dwa tygodnie w tył przed wejściem Pingwina 3.0. Bazując na wypowiedzi Gary’ego, zmieni się funkcjonowanie samego DT (Disavow Tool). Czyli narzędzia, które pozwala nam na zdejmowanie filtra. Google planuje częściej odświeżać dane i uwzględniać to, co wprowadzone do DT. Co oznacza, że wyjście z „kary” nałożonej przez Google, przy nowym algorytmie, będzie bardziej osiągalne.

Aktualizacja Pingwina może przynieść więcej korzyści zarówno użytkownikom jak i webmasterom. Z punktu widzenia specjalistów SEO, jest to kolejne wyzwanie i walka o utrzymanie pozycji.

Czym jest Disavow Tool?

Narzędzie, wykorzystywane przez Webmasterów do pozbywania się niechcianych linków prowadzących do stron. Jego odpowiednie wykorzystanie ma na celu wyciągnięcie strony z nałożonego przez wyszukiwarkę filtra. Trzeba jednak wykorzystywać świadomie jego możliwości. Usunięcie wartościowych linków może skutkować nie tylko brakiem zdjęcia kary, ale także znacznym obniżeniem aktualnych pozycji strony.

03.10 2014 nowe biuro

Nowe biuro, nowe wyzwania!

Czytaj dalej
30.09 2014 błędy w marketingu internetowym

Suma wszystkich grzechów marketingu internetowego

Czytaj dalej
26.09 2014 Google Analytics User Conference 2014

Google Analytics User Conference 2014

Czytaj dalej

Masz pytania ?

Jeśli masz dodatkowe pytania, chciałbyś uzyskać więcej informacji lub potrzebujesz wsparcia w działaniach marketingowych - odezwij się do na

    Email*

    Telefon*

    Wiadomość