Nowość od Google: YouTube Video Builder

Szukasz darmowego i wygodnego kreatora filmów, który można wykorzystać do kampanii reklamowych w sieci? Google zdaje się odpowiadać na Twoje potrzeby! Właśnie udostępnił testową wersję nowego narzędzia: YouTube Video Builder.

Na co pozwoli ta innowacja? Dzięki niej zyskasz możliwość prostego tworzenia reklamy w postaci animacji. Podczas tego procesu będziesz mógł wykorzystać dostępną na Youtube darmową muzykę z biblioteki lub użyć Twoich własnych materiałów – posiłkując się przy tym gotowymi szablonami.

E-biznes? Wykorzystaj promocję wideo!

Pomyśl, jak ciekawym, kreatywnym, ale i pomocnym będzie wprowadzenie pełnej wersji YouTube Video Builder. Już teraz warto sprawdzić, na co pozwoli Ci narzędzie, aby zorientować się, jakie reklamy możesz dzięki niemu stworzyć. 

Wykorzystanie potencjału reklam wideo jest niezwykle istotne zwłaszcza teraz. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu ich możemy nie tylko wpłynąć na odpowiednią promocję produktów w sieci, ale także wykreować wrażenie, że Twoja marka jest blisko nich – szczególnie w tych trudnych czasach. 

Czy reklamy wideo powinny być częścią strategii online #wczasiekryzysu?

Odpowiedź jest oczywista! Zwykle są one tańsze – jak chociażby pokazują statystyki Facebook Ads – ale także wyróżniają się na feedzie czy na portalach internetowych

Dlatego też – w odpowiedzi na aktualne potrzeby e-sklepów i branży online – z pomocą przy tworzeniu prostych form wideo przychodzi nam Google. 

blog.google/products/ads/youtube-video-builder/

Prosto i skutecznie: możliwości YouTube Video Builder

Dobrze, wiesz już, czym jest i jakie ułatwienie stanowi nowe narzędzie od Google. Teraz pora dowiedzieć się, na co pozwala będzie to przecież niezwykle istotne przy tworzeniu materiałów. 

Po pierwsze, dzięki Youtube Video Builder masz możliwość stworzenia wideo o długości 6 i 15 sekund. Nasz #AlteTip: długość powinna być uzależniona od tego, gdzie chcesz wykorzystać reklamę! Jeśli ma być częścią kampanii na Youtube czyli wyświetlać się przed / po / w trakcie odtwarzanych filmów, to najlepiej wybrać długość 6 sekund. Dlaczego? To proste użytkownik nie może wyłączyć tak krótkiej reklamy!

Po drugie, bardzo istotne jest to, że narzędzie daje Ci opcję wgrania własnych materiałów. Wybierz coś, co charakteryzuje właśnie Twoja markę!

Jeśli dopiero zaczynasz i nie posiadasz takich plików niczym się nie przejmuj. Google pozwoli Ci wykorzystać materiały ze swojej darmowej biblioteki audio

Po trzecie, narzędzie Google jest głównie skierowane do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem wideo. Dlatego też nie musisz martwić się o to, czy podołasz tworzeniu układów czy szablonów. W YouTube Video Builder są dostępne gotowe opcje, a Twoim zadaniem staje się tylko wybranie takich, które będą spójne z miejscem i sposobem komunikacji Twojej firmy. Dostosujesz tu także odpowiednie kolory czy fonty. 

Czy to oznacza, że osoby z większym doświadczeniem w tworzeniu takich materiałów nie skorzystają na YouTube Video Builderze? Nie! My równie chętnie będziemy korzystać z możliwości, jakie daje to narzędzie. Dlaczego? Wiemy, jak ważnym elementem strategii marketingowej jest wykorzystywanie reklam wideo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy stosujemy je w kampaniach oraz jaki skutek mogą mieć one dla Twojego biznesu  odezwij się do nas, a chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

Skontaktuj się z nami  admin
  Autor
  Marcin Bręczewski
  Administrator

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  17.04 2020

  Nowość od Google: YouTube Video Builder

  Czytaj dalej →
  17.04 2020

  Nowość od Google: YouTube Video Builder

  Czytaj dalej →
  17.04 2020

  Nowość od Google: YouTube Video Builder

  Czytaj dalej →

  Skontaktuj się z nami
  i uzyskaj darmową wycenę!

  Przekonaj się, jak możesz zwiększyć zyski.